Opis drużyny harcerskiej

O drużynie:

346 Krakowska Drużyna Harcerska ,,Destemido" jest drużyną koedukacyjną działającą  w Szczepie ZHP "Tęczowy". Zbiórki odbywają się dla klas 4-6 podstawówki w każdy piątek od 17.00 do 18.30 w S.P. nr 105 w Krakowie. Drużyna powstała w 2010 roku i z każdym początkiem października obchodzi swoje urodziny. Pierwszą drużynową była podharcmistrz Magdalena Furtak HO. Bohaterką drużyny jest Wanda Rutkiewicz - alpinistka i himalaistka, która jako pierwsza polka i Europejka zdobyła Mount Everest.

O kadrze drużyny:

• Drużynowa: sam. Joanna Wiśniewska

Uczennica klasy maturalnej XII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie na profilu ścisłym. Do ZHP należy od 8 lat. Wcześniej przyboczna, obecnie drużynowa. Posiada ukończony przewodnikowski kurs pierwszej pomocy oraz kurs wychowawców harcerskich pracujących z dziećmi w wieku 10-13 lat.

• Przyboczna: sam. Wiktoria Stankiewicz

Uczennica klasy pierwszej XLI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie o profilu menadżersko-ekonomicznym. Do ZHP należy od 6 lat. Wcześniej zastępowa, obecnie pełni funkcję przybocznej. W bieżącym roku harcerskim wybiera się na kurs przybocznych oraz kurs przewodnikowski. Interesuje się przedmiotami ścisłymi, a w wolnym czasie lubi jeździć na rolkach i podróżować.

Kadra 19 GZ "Kraina Oz"

Drużynowa:

Natalia Mastalerz - Jestem uczennicą trzeciej  klasy o profilu biologiczno-chemicznym w XI Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Krakowie. Do ZHP należę od 8 lat i obecnie pełnię funkcję drużynowej w 19 GZ "Kraina Oz". Interesuję się zwierzętami oraz pierwszą pomocą z czym wiąże swoją przyszłość. Posiadam 32h kurs pierwszej pomocy oraz kurs wychowawców harcerskich pracujących z dziećmi 6-10 lat.

Przyboczni:

Maciej Micek uczeń drugiej klasy o profilu geograficzno-językowym w XII Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Norwida w Krakowie. Do ZHP należy od 5 lat, wcześniej zastępowy w 334 KDSH "Hadrenalien" teraz pełni funkcję przybocznego w 19GZ "Kraina Oz". W wolnych chwilach bierze do ręki aparat i wraz z grupą przyjaciół kręci filmy na zlecenie dla różnorakich środowisk.
Uwielbia język angielski i wiąże swoją przyszłość z nagrywaniem oraz lingwistyką.

Gabrysia ma 13 lat, chodzi do szkoły podstawowej w której jest uczennicą klasy ósmej. Jednym z jej ulubionych tematów szkolnych jest biologia, poza tym duża przyjemność sprawia jej opiekowanie się dziećmi. W wolnym czasie interesuje się filmami i serialami.

Emilia Głowacz - Jest uczennicą klasy humanistycznej w III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Krakowie. Interesuje się muzyką, tańcem i literaturą fantasy. Gra na gitarze i ukulele. W kadrze zuchowej jeste od 2 lat i bardzo ceni sobię pracę z najmłodszymi z uczniów szkół podstawowych.