Rowerowe wagary

Dnia 28.03.2018r członkowie Szkolnego Klubu Turystyki Rowerowej wyruszyli w barwnym orszaku na poszukiwanie wiosny.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w SP nr 1 na ul św Marka, gdzie spotkaliśmy się z ponad 300 uczniami z innych krakowskich szkół. Pod eskortą policji i w rytm muzyki rozbrzmiewającej przez głośniki, kolorowy korowód małych i dużych rowerzystów wyruszył ulicami Krakowa w poszukiwaniu wiosny.

Pierwsze oznaki wiosny spotkaliśmy już pod Wzgórzem Wawelskim u stóp majestatycznego Smoka Wawelskiego. Kolejny punkt postoju na naszej trasie znajdował się na krakowskich Błoniach i sąsiadującym przy nich Parku Jordana, gdzie na kazdym skwerku widać juz pierwsze zwiastuny wiosny - krokusy.

Tu też rozstrzygnięty został konkurs na najciekawsze wiosenne przebranie. Nasza szkoła zajęła III miejsce wśród krakowskich szkół a Krystian Lech otrzymał nagrodę indywidualną za wiosenne przebranie.

Zakończenie naszych poszukiwań wiosny, odbyło sie na płycie Rynku Głownego tuż u stóp pomnika Adama Mickiewicza - skąd wyruszyliśmy w drogę powrotną. Łącznie tego dnia przejechaliśmy ponad 30 km.

Sezon rowerowy 2018 uważamy za otwarty.