Wycieczka turystyczno-rowerowa

Pożegnanie lata – rowerem ku jesieni

 Dziś tj. 9.10.2021r. byliśmy na kolejnej wycieczce rowerowej.  Tym razem nasze rowerowe koła skierowaliśmy w stronę Parku Lotników. Ale po kolei :)

    Zbiórka o godzinie 10.00 – bo trochę chłodno się zrobiło. Wszyscy uczestnicy stawili się punktualnie i po sprawdzeniu obecności przez Panią Beatkę i zdobieniu pamiątkowych zdjęć rozpoczęliśmy naszą podróż.  Droga prowadziła oczywiście po ścieżkach rowerowych i zawiodła nas nad Łąki Nowohuckie, gdzie był pierwszy przystanek. Ponieważ byli nowi uczestnicy wycieczki więc musiało paść parę pytań dotyczących orientacji w terenie. Przy okazji uczniowie zobaczyli jak oznakowane są ścieżki rowerowe i gdzie szukać tych oznaczeń. Była również chwila na przypomnienie zasad poruszania się po ulicy w kolumnie rowerowej oraz sposobie przechodzenia przez ulicę bez możliwości przejazdu na rowerze.

    Dalej jechaliśmy przez teren Mogiły i dotarliśmy do pięknej trasy rowerowej na wałach wiślanych. Tutaj jazda była płynna i przyjemna bo ciepłe słonko umilało nam podróżowanie.  Drugi postój wypadł naprzeciwko stadniny koni. Te zwierzęta zawsze wywołują pośród dzieci uśmiechy na twarzy i stwierdzenia „patrz koń”…..i to na żywo :) Ponadto, uczniowie mogli zobaczyć panele słoneczne obok domu, a Pani Beatka przypomniała informacje związane z położeniem rzeki i terenami zalewowymi.  Jadący z nami ojciec ucznia wyjaśnił nam po co są duże kominy w Elektrociepłowni Łęg i w jaki sposób płynie ciepła woda do naszych mieszkań. Poruszając się dalej, dotarliśmy do przeszkody w postaci schodów. Ale z tym też musimy sobie radzić. Rowery zostały wyprowadzone i pojechaliśmy dalej.   Następny postój był przy Tauron Arena obok pięknego oczka wodnego. Teraz był czas na drugie śniadanie i chwilę zabawy na specjalnym sprawnościowym placu zabaw.  

Potem jadąc alejkami w  Parku Lotników dotarliśmy do Skateparku. Pani Jola przekazała uczniom informacje o możliwości zapisania się na zajęcia organizowane w tym miejscu, a informacje o tym uczniowie mają sobie poszukać na stronie www.krakow.pl. Dalsza trasa biegła wzdłuż al. Jana Pawła i doprowadziła nas do Ronda Czyżyńskiego. Tutaj skręciliśmy w lewo i dojechaliśmy do Ronda Kocmyrzowskiego. Dalej poruszaliśmy się w stronę os. Zgody aby przy następnym skrzyżowaniu skręcić w stronę Parku Ratuszowego i pokierować się na os. Słoneczne przed budynek naszej szkoły.

Wszyscy dojechali szczęśliwie, a nasza trasa wynosząca prawie 18 km była dobrym elementem aktywnego zdrowego weekendu.

Szykujemy się na następną wycieczkę.